PARAFIA ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

W ŻERNICY

Ogłoszenia parafialne 19.03.2023

Ocena użytkowników:  / 3
SłabyŚwietny 

Aktualne ogłoszenia duszpasterskie możesz pobrać w postaci pliku pdf klikając tutaj lub zobaczyć na stronie internetowej naciskając przycisk "Czytaj więcej...

          

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA  IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

1.   W minionym tygodniu od poniedziałku do środy odbyły się rekolekcje dla dzieci. Dzieci były zwolnione z dwóch pierwszych godzin lekcyjnych. Dziękujemy dzieciom za zaangażowanie, wcielanie się w różne postacie w scenkach, Bóg zapłać Pani Basi katechetce oraz Pani Patrycji Rosół za oprawę muzyczną. Dziś kończymy rekolekcje parafialne. Zarówno rekolekcje dla dzieci jak i parafialne prowadził nasz współbrat ks. Stanisław Malinowski MSF. Bóg zapłać.

2.   Dzisiejsza czwarta niedziela Wielkiego Postu – zwana Laetare – zwiastuje połowę okresu przygotowania paschalnego do Wielkanocy.

3.   W poniedziałek 20 marca liturgiczny obchód przypadającej na dzisiejszą niedziele Uroczystości św. Józefa, Oblubieńca NMP

4.   Zachęcamy do udziału w nabożeństwach: Drogi Krzyżowej w piątek o 17:30, w Nieborowicach we wtorek o 17:30 oraz w nabożeństwie Gorzkich Żali w niedzielę o godzinie 15:15.

5.   W sobotę 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. 31 rocznica utworzenia diecezji gliwickiej. To dzień Świętości Życia. O godzinie 18:00 zachęcamy do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, którego życie w łonie matki jest zagrożone.

6.   Serdecznie zapraszamy chłopców i dziewczęta do śpiewania w Scholi parafialnej. Jeśli grasz na jakimś instrumencie przynieś go ze sobą na próbę. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 20 marca w kościele po Mszy św.,  wieczorowej.

7.   Zachęcamy do zapisów na pielgrzymkę samolotową do Rzymu.

8.   Pod chórem wystawione są wielkanocne świece Caritas w cenie 13, 8 i 3zł.

9.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

10.          Składamy serdeczne Bóg zapłać osobom, które sprzątały kościół w Żernicy i Nieborowicach. Dziękujemy tym, którzy złożyli ofiarę. W tym tygodniu do sprzątania  w Żernicy prosimy mieszkańców ul. Nieborowskiej: 10, 8, 6a, 4, 2. w Nieborowicach  z ul. Głównej: 6a, 14.

11.           Zmarła śp. Gertruda Duda l. 91 z ul. Górniczej 10 w Żernicy. Różaniec w kościele w niedzielę o godz. 17.00. Pogrzeb w poniedziałek 20 marca o godz. 11.00, przed pogrzebem o godz. 10.30 w kościele różaniec. Rodzina prosi by zamiast kwiatów, wieńców złożyć ofiarę na budowę. Polećmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu…

 

Konto bankowe dla wpłat

na budowę nowego kościoła:

Parafia p.w. św. Michała Archanioła

03 8460 0008 2001 0004 0253 0001

Tytuł przelewu:

Darowizna na cele kultu religijnego

 

SŁOWO NA DZISIAJ:


Początek strony