PARAFIA ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

W ŻERNICY

Strona głównaWydarzeniaApostolat Margaretka

Apostolat Margaretka

W naszej parafii działa Apostolat Margaretka . Jest to krąg ludzi modlących się za kapłanów. Modlitwa za kapłanów jest w dzisiejszych czasach bardzo potrzebna. "Uderzą w pasterza a rozproszą się owce ".

Kapłani karmią nas Jezusem ,w sakramencie pokuty odpuszczają nasze grzechy udzielają nam innych sakramentów. Pozostawili wszystko i poszli za Jezusem, swoje rodziny a my staliśmy się ich rodziną. Są darem Boga dla nas. Ich los Bóg złożył w nasze ręce ufając, że zrobimy wszystko aby wytrwali w powołaniu.

 

 

Najcenniejszym darem jaki każdy z nas może dać kapłanom jest modlitwa. Modlitwa za kapłana jest towarzyszeniem Mu w Jego kapłańskiej drodze, w Jego radościach i smutkach. Apostolat Margaretka  czyli ruch modlących się za kapłanów powstał w Kanadzie w sierpniu 1981 roku, założycielką jest Louice Ward. Inspiracją do założenia ruchu stało się życie i modlitwa niepełnosprawnej Margaret O'Donnell, która swe cierpienia ofiarowała Bogu w intencji kapłanów. Nazwa ruchu pochodzi od Jej imienia. Patronką apostolatu Margaretka jest Maryja, jako logo ruchu wybrano kwiat margaretkę. W centrum kwiatu wpisuje się imię kapłana a na 7 płatkach imiona osób modlących się w wybranym przez siebie dniu tygodnia np. dziesiątką różańca.

Zachęcam każdego z Was do modlitwy za kapłanów.

„Nie ma złych kapłanów są tylko tacy za, których wierni za mało się modlą" - Jan Paweł II.

 

Jeśli ktoś byłby chętny podjąć się margaretki za któregoś z „naszych” kapłanów, to prosimy o kontakt: Ewa Baryluk 720 653 090.

Modlitwa za kapłanów to stawianie wokół Nich murów obronnych. Budujmy wspólnie te mury aby nie zabrakło kapłanów a wtedy nie miałby kto nas karmić Jezusem ,który jest życiem!

 

'Wielką moc posiada wytrwała modlitwa  sprawiedliwego". [Jk 5,16 ]

 

Maryja prosi, aby się modlić za kapłanów słowami -"dzieci moje módlcie się za pasterzy .Niech wasze usta będą zamknięte na każdy osąd bo nie zapominajcie, mój syn ich wybrał i tylko On ma prawo sądzić".

 

 

Konto bankowe dla wpłat

na budowę nowego kościoła:

Parafia p.w. św. Michała Archanioła

03 8460 0008 2001 0004 0253 0001

Tytuł przelewu:

Darowizna na cele kultu religijnego

 

SŁOWO NA DZISIAJ:


ODWIEDZIŁO NAS:

144785
DziśDziś274
WczorajWczoraj335
TydzieńTydzień274
MiesiącMiesiąc867
Początek strony