PARAFIA ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

W ŻERNICY

Strona głównaWydarzeniaSpotkanie ze św. Mikołajem

Spotkanie ze św. Mikołajem

W dniu  5  grudnia z wielką radością obchodziliśmy dzień św. Mikołaja. Tym razem z racji tego święta wszystkie dzieci i młodzież oraz podopieczni Domu Opieki Społecznej „Zameczek” z Kuźni Nieborowskiej zostali zaproszeni do pięknie odnowionego Domu Kultury w Żernicy.

Tam młodzi wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas  w Żernicy przygotowali w prezencie dla zebranych inscenizację bajki H. Ch. Andersena pt. „Świniopas”. Przenieśli widzów do wspaniałej scenerii cesarskiego dworu. Następnie przy dźwiękach pięknej muzyki przedstawili wszystkim perypetie rozkapryszonej księżniczki i mądrego księcia, który zdecydował się przeobrazić w  tytułowego świniopasa, by nauczyć swą wybrankę mądrości życia. Nie  tylko bohaterka spektaklu, ale wszyscy widzowie mogli dzięki bajce zrozumieć, że prawdziwa wielkość daru nie zależy od jego wartości materialnej, ale płynie z serca darczyńcy.

Po radosnych wrażeniach związanych ze spektaklem ( który był powtarzany 4-krotnie dla prawie 500 widzów), dzieci spotkały się z długo oczekiwanym św. Mikołajem. I tym razem okazał się być niezawodny i  przyniósł wszystkim piękne prezenty.

Warto złożyć szczególne podziękowania dla :

- Rady Rodziców za ufundowanie upominków dla dzieci i zorganizowanie odwiedzin Mikołaja;

- aktorów występujących w inscenizacji „Świniopas”: Filipa Witczaka, Bartłomieja Plocha, Kamili Kalnik, Martyny Lissek, Hanny Grabowskiej, Sandry Balon, Agaty Kolki, Kamili Orluk. Kamili Botor, Rafała Banika, Alberta Skowron, Pawła Szydło, Kacpra Suchanka i Matyldy Kaiser.  

- młodzieży ze Szkolnego Koła Caritas za przygotowanie wspaniałych dekoracji;

- paniom szyjącym stroje;

oraz Parafii św. Michała Archanioła za ufundowanie materiałów potrzebnych do wykonania strojów i dekoracji.

 

Nad całością organizacji dnia św. Mikołaja i przygotowaniem inscenizacji czuwali Barbara Rusin i ks. Łukasz Biełusz MSF. 

 

Konto bankowe dla wpłat

na budowę nowego kościoła:

Parafia p.w. św. Michała Archanioła

03 8460 0008 2001 0004 0253 0001

Tytuł przelewu:

Darowizna na cele kultu religijnego

 

SŁOWO NA DZISIAJ:


ODWIEDZIŁO NAS:

148309
DziśDziś22
WczorajWczoraj330
TydzieńTydzień22
MiesiącMiesiąc2212
Początek strony